Shaggy Halı Yıkama Yöntemleri

Shaggy Halı Yıkama YöntemleriSon zamanlarda gerek yumuşacık ipek dokusu ve kalın ipli tüyleri ile özellikle bayanların tercihi olan shaggy halılar hızla yayılmaktadır. Şagi halıların temizliği diğer makina halılarına göre biraz daha zahmetlidir. Özellikle uzun ipliklerinin arasına giren kırıntı, toz, saç teli ve lekelerin temizlenmesi pekte kolay değildir. Bu tür halılar elektrikli süpürgeler ile ne kadar çekilirse çekilsin mutlaka halının aralarına sıkışmış bir miktar kiri üzerinde barındıracaktır. Bu da özellikle bebekli evlerde sağlık açısından önemli bir sorun oluşturacaktır. Bu sebeple de bu halıların sık sık yıkatılması neredeyse kaçınılmazdır.

El dokuma yada makina türü halıları elle silme yöntemiyle bile belirli bir temizliğe getirmek mümkünken, bu halılarda silme işlemi pekte işe yaramamaktadır. Shaggy halıları temizlemekte esas olan silkelemek yada güçlü vakum özelliğine sahip halı yıkama makinası aracılığıyla süpürülmesidir. Ayrıca halının alt tabanına da inebilecek şampuanlar ile de hijyen koşulları sağlanmalıdır.

Özellikle açık renkli beyaz ve krem renkli halılarda oluşabilecek kirleri çözebilecek deterjanlarda büyük kolaylık olacaktır. Etimesgut bölgesinde ayrı kategoriye soktuğumuz shaggy halıları en temiz hijyenik şekilde yıkamak için gereken şartlar içinde çalışmaktayız. Yöntem olarak yün halılardan farklı bir yıkama şekli olmasa da, aralarında biriken kirler için çırpmak gibi ekstra çalışmalara ihtiyaç vardır mutlaka. Kullanılma sıklığını da göz önüne alarak, yıkama periyotları ne kadar sık tutulursa, halının yıkanması da bir o kadar kolay olacaktır.

Yorum Yap
Adınız  
Yorumunuz  
   

İlk yorum yapan sen ol | Tüm Yorumlar
etimesguthaliyikamamerkezi.com | Copyright © 2019 - Her Hakkı Saklıdır.