Otomatik Halı Yıkama Fabrikası

Otomatik Halı Yıkama FabrikasıHalı yıkamayı Etimesgut’ta şuan ki teknolojik gelişmelere göre ileri seviyede ki otomatik yıkama sistemleriyle gerçekleştirmekteyiz. Günümüz şartlarında otomatik halı yıkama makinası kullanan firmaların sayısı her geçen gün artsa da hala manuel olarak çalışan makinaları kullanan şirketler bulunmaktadır. Öyle ki, Eryaman, Sincan ve Elvankent bölgelerinde kayıt altında yada kayıtsız çalışan bir çok fabrikanın bu tür makinaları kullanım oranları oldukça fazladır. Ancak genel itibarıyla bakıldığında, reklam broşürleri ve özellikle halı yıkama firmalarının web sitelerine bakılacak olursa hemen hemen hepsinde de son teknoloji tam otomatik halı yıkama makinalarının varlığından söz edilmektedir.

Tabi ki şu da göz ardı edilmemelidir ki halı yıkama işinde bütün iş otomatik makinalarla yıkamadan ibaret değildir. Gerek sağlık ve hijyen bu işte olmazsa olmazlardan olup bunu sağlamak içinde fabrikanın komple hijyen koşullarını barındırması şarttır. Biliyoruz ki kimse yalnızca halısında ki leke yada kirler çıksın diye halısını yıkamaya vermemektedir. Halıyı daima sağlıklı bir alana dönüştürmek ön planda olması çok önemlidir. Bu yüzden de Ankara halı yıkama standartları içerisinde olan temiz ve sağlıklı tesisler daima tercih edilmelidir.

Temiz yıkama yapılacağı zaman imkan dahilinde yıkatılacak firmanın olabildiğince yerinin de bir görülmesinde fayda vardır. Çünkü yeterli şartlara sahip olmayan bir sürü firmanın bulunduğunu bildiğimize göre bu şirketlerden uzak durmak ve halımızı bir kere değil yıl boyunca bir kaç defa yıkattığımızdan bu araştırmayı iyi yapmayı görev edinmeliyiz. Halının yıkama m² fiyatını halen 2.5 tl ye yıkayan bir çok firma varken bunu nasıl istenilen standartlarda ve bu kadar ucuza yaptıkları da soru işaretidir. Halıyı iyi yıkayabilmenin mutlaka bir maliyeti vardır ki, şampuan, deterjan, leke çıkartıcılar, elektrik, araçların yakıtı ve en önemlisi kullanılan su hepsi büyük bir maiyet oluşturmaktadır. Bunu da halının mt2`sine vuracak olursak 2,5 tl gibi bir fiyata yıkanması neredeyse imkansız hale gelmektedir. Bilinçli müşteriler zaten bunun böyle olduğunu çok iyi bildiklerinden böyle firmalarla çalışacakları zaman gerekli araştırmaları yapacaklardır.

Yorum Yap
Adınız  
Yorumunuz  
   

İlk yorum yapan sen ol | Tüm Yorumlar
etimesguthaliyikamamerkezi.com | Copyright © 2019 - Her Hakkı Saklıdır.