Lekeli Halıların Temizlenmesi

Lekeli Halıların TemizlenmesiHalılarımız gün içerisinde doğal olarak bir çok farklı lekeye maruz kalabilmektedir. Bu lekelerin uzun süre bekletilmeden bir an önce temizlenmesi iyi olacaktır. Bir çok leke bekletildikçe daha sonradan temizlenmesi de bir o kadar zor olmaktadır. Lekelenmiş bir halıya vakit kaybetmeden hemen uygun bir temizlik ürünü kullanarak müdahale edilmesi yararlı olacaktır. Ancak bu iş her zaman bu kadar kolay olmamaktadır. Çünkü neredeyse her lekenin farklı bir temizleme metodu vardır. Bunu da en iyi bilen elbette ki halı yıkama firmalarıdır. Bu firmalardan bir tanesi olan Ankara Nesil halı yıkama şirketleri kullandığı farklı yapıdaki şampuan ve özel karışımlar sayesinde zorlu bir çok lekenin üstesinden kolaylıkla gelebilmektedir.

Fakat halıların lekelerinin çıkarılmasında, özellikle üzerinden geçen süre ve ne derece içerisine işlediği gibi faktörler büyük bir öneme sahiptir. O yüzden, halı yıkama işinde lekenin çıkması her zaman garanti dahilinde değildir. Yani her leke çıkacak diye bir şey maalesef yoktur. Öyle lekeler vardır ki halıya zarar vermeden çıkarmak mümkün değildir. Çok da zorlanırsa halının dokusunda deformasyon yada renginde solma gibi istenmeyen durumlara neden olunacaktır.

İşte bu nedenlerden dolayı fabrikamıza gelen ağır lekeli halılarda öncelikli olarak lekenin çıkarılmasına değil, halıya başka bir zarar gelmemesine özen gösterilmektedir. Sizinde lekelenmiş bir halınız varsa, onu hemen ıslatılmış sabunlu bir bezle silmeniz lekenin daha sonra ki yıkamada çıkma olasılığını artıracaktır. Aynı zamanda halı yıkamacılardan her lekeyi çıkarttıklarını söyleyen kimselere de inanılmamalıdır ki böyle bir şey her zaman mümkün olmamaktadır.

Yorum Yap
Adınız  
Yorumunuz  
   

İlk yorum yapan sen ol | Tüm Yorumlar
etimesguthaliyikamamerkezi.com | Copyright © 2019 - Her Hakkı Saklıdır.