Halı Yıkamada Süre Kavramı

Halı Yıkamada Süre KavramıMalum üzere artık halılar yaş kış demeksizin yıkanabilmektedir. Firmamızda havalar yağışlıda olsa kışın dahi halı yıkama faaliyetlerine devam ederek müşterilerini memnun ediyor. Halıların kışın yıkanması, diğer mevsimlere göre daha maliyetli olmaktadır. Her ne kadar müşteriler kışın iş azlığından dolayı daha ucuza yıkama gerçekleştirildiğini düşünselerde, özellikle ortamı ısıtma ve kurutma açısından bir takım ekstra maliyetler ortaya çıkabilmektedir. Firmamızda genel olarak kışında bir kaç gün teslimat süresinde farklılıklar olmakla birlikte halı yıkama fiyatlarında hiç bir farklılık yapılmamaktadır.

Kışın şayet yağış yoksa kurutma işlemi açık havada askılıklarda gerçekleşse de, yağışlı havalarda bu pekte mümkün olmamaktadır. Bu gibi durumlarda fabrikamızın bünyesine dahil olan kapalı alanlarda kurutma işlemi yapılabilmektedir. Kapalı kurutma odalarında açık havaya göre biraz daha geç kuruma gözlense de, bu durum halının müşteriye geri dönüşüne en fazla bir iki gün yansımaktadır.

Halı yıkamada süre kavramı firmalara göre değişiklik gösterse de ortalama olarak üç ile dört gün arasında değişim göstermektedir. Firmamızda çalışmalarını bu yönde gerçekleştirmektedir. Tabi istisnalar da her sektörde olduğu gibi bu işte de söz konusu olabilmektedir. Yıkama alanında sorun yaşayan bazı firmalar ikinci yıkama yada kuruma sorununu bahane ederek yıkama sürelerini fazlasıyla aşabilmektedirler. Teslimat süreleri uzadıkça müşteri memnuniyeti bundan son derece olumsuz etkilenmektedir.

Yorum Yap
Adınız  
Yorumunuz  
   

İlk yorum yapan sen ol | Tüm Yorumlar
etimesguthaliyikamamerkezi.com | Copyright © 2019 - Her Hakkı Saklıdır.