Etimesgut Halı Yıkamada Ambalajlama

Etimesgut Halı Yıkamada AmbalajlamaAnkara halı yıkama firmamızda yıkama hizmeti tamamlanmış bulunan halılar sevkıyat birimine geldiğinde nihayet kontrolleri yapılarak paketlenirler. Bu paketlerin en belirgin hedefi sevkıyat esansında halının dış platformlarının koruma altına alınmasıdır. Yapılan paketler asla saklama hedefli değildir. Çünkü sentetik maddeden seçilen paketler hava geçirmemektedirler.

Halıların saklanması amacıyla, ortamın bir şekilde rutubetli olmaması gerekirken, ambalajınsa rutubet geçirmeme özelliğinin bulunması gerekmektedir. Sentetik maddelerde hava geçirgenliği genelde sıfırdır. Az çok rutubet barındıran halılar, sentetik paketlerde koruma edilecek olursa küflenme benzeri meseleler ortaya çıkabilmektedir. Pas ve kirlerinin giderilememesi ise büyük bir sorundur.

Ankara Etimesgutʼda halı temizleme fabrikası olarak kullanmadığınız halıları sakladığınız odanın rutubetli olmamasına dikkat etmelisiniz. Rutubet bütün dokuma maddelerindeki gibi, halıların ömrünü kısaltan önemli etkenlerdendir. Halıların saklanma şartları mevsimsel etkenlere nazaran da değişiklik gösterebilmektedir. Isısı yüksek yaz günlerinde halıların paketleri içerisinde durmasının mahzuru yoktur denilebilir. Tabi ki en azından hava sirkülasyonunu temin etmek maksadıyla pakete delik açmak üzere. Rutubetli ve soğuk güz günlerinde ise bu paketler hemen açılmalı, paket içerisinde bekletilmemelidir. Ankara Nesil halı yıkama fabrikası olarak bu önemli konuyu her teslimatımızda hatırlatıyoruz.

Yorum Yap
Adınız  
Yorumunuz  
   

İlk yorum yapan sen ol | Tüm Yorumlar
etimesguthaliyikamamerkezi.com | Copyright © 2019 - Her Hakkı Saklıdır.